Alates 15. oktoobrist toimub pühapäeviti kaks teenistust

Esimene teenistus algab kell 10 ja veidi lühema korraga teenistus 12.30. Suurtel kirikupühadel peetakse ainult üks kell 10 algav teenistus.

Koguduse õpetaja J. Aus uuris oma magistritöö raames, mis kell võiks toimuda pühapäevane jumalateenistus. Arvamusi oli palju ja seletusi mitmeid. Kell 10 algava jumalateenistuse pooldajad põhjendasid seda sellega, et kohe hommikul teenistusele tulles on terve pühapäev vaba. Hilisema aja pooldajad soovisid aga kauem magada ja perega koos hommikust süüa.
Nii oli kogudus küsimuse ees, kas peaks aega muutma või mitte? Tänu viimastel aastatel tekkinud paljudele abilistele leiti, et hakkame pühapäeviti pidama kahte jumalateenistust – kell 10 ja 12.30. Hilisem teenistus on lühema korra järgi ja vähemate lauludega. Lisaks muude kärbete kõrval sellel teenistusel ei mälestata ja nii on kõige tähtsam jumalateenistus nädalas pühapäeviti kell 10. Suurtel kirikupühadel peetakse ainult üks teenistus ja see on kell 10. Suvel on teenistus ainult kell 10 hommikul.
Teine teenistus aitab kaasa ka sellele, et lapsed saaksid käia kirikukoolis (pühapäevakoolis). Lapse saab tuua kell 12 algavasse kirikukooli ja ise teenistusele tulla ja pärast koos pühapäeva jätkata. See on hea võimalus oma lapsi kasvatada kristlikult ja anda neile esmased teadmised ja kogemused ristiusust.
Kasutagem seda head võimalust osa saada imelistest andidest, mida Jumal on meile kinkinud sõnas ja sakramendis, üksteise eest palvetades ja osaduses olles.
Teenistused toimuvad veel esmaspäeviti kell 13 ja kolmapäeviti kell 17.15.

Scroll to Top