Kammerkoor

Kammerkoor Canorus on välja kasvanud endisest koguduse noortekoorist, mille kutsus kokku 1988. aastal Marika Kahar. Koori (33 lauljat) juhatab Piret Aidulo. Repertuaaris on koraaliseaded, eesti heliloojate laulud, vanamuusika. Lisaks oma koguduse teenimisele ja esinemistele Eesti kirikutes (Püha Vaimu, toomkirik, Karja, Kuusalu jt) on koor käinud kontserdimatkadel Austrias, Soomes, Rootsis, Leedus, Peterburis.

1998.a. võttis koor osa kirikumuusika festivalist Inglismaal Coventrys. 2010. a. septembris viibis koor Barcelonas rahvusvahelisel koorifestivalil, kus saavutati hõbemedal. 2012. a. osaleti edukalt Istanbuli rahvusvahelisel koorifestivalil. 2015.a. osaleti Malta koorifestivalil. Konkursil osales kokku 25 koori sh Eestist neli. Canorus võistles vaimuliku muusika kategoorias ning saavutas tugevas konkurentsis diplomi Honorary Diploma of Excellence ning neljanda koha. 

2016.a. sügisel käis koor kontsertmatkal Londonis, kus külastati sõpruskogudust Beckenhamis ja 2018. a. kevadel esines koor edukalt Tbilisi rahvusvahelisel koorifestivalil Gruusias.

Alates 1994. aastast on koor võtnud osa kõikidest üldlaulupidudest, viimastel kordadel ka valikkoorina ja korra Eesti-Soome laulupeost. Osaletakse vaimulikel laulupidudel, Tallinna praostkonna laulupäevadel ja muudel üritustel. Alates 2010. aastast on lauldud Keskaja päevade raames Raekoja platsil ja Tornide väljakul ning korra isegi rüütliturniiri avamisel Skoone bastionil. Põnevate esinemiste ritta kuulub esinemised Tallinna Päeva avamisel (2010) ja Saku Suurhallis Mardilaada raames. Eelmisel aastal anti kontsert Hopneri majas koos Texase meeskooriga.

Kooril oli ka au kaasa laulda valikkooris EELK peapiiskop U. Viilma ametisse seadmise pidulikul jumalateenistusel ning veebruaris Eesti Vabariigi aastapäeva teleülekandega jumalateenistusel Kaarlis.

Koori riided on stiliseerinud ja õmmelnud meie koori liikmed ning uuendanud rahvakunstimeister Lembe Sihvre ja õmbleja Pille Salmiste.

2019.a. pälvis koor EELK peapiiskopi tänukirja.

Proovi aeg kolmapäeviti kell 17.30–19.30, alates septembrist on katsetele oodatud ka uued lauljakandidaadid.

tel 5300 8796
piret.aidulo@kaarlikogudus.ee

 

Piret Aidulo CV

Scroll to Top