Alustab uus leerirühm

Leerikool 4. aprill-17. juuni 2018

Kolmapäeval, 4. aprillil kell 18 alustab kevadine leerikool.

Meie koguduse leerikursus kestab kokku umbes kolm kuud. Kindlasti leiab ka lühemaid kursuseid, kus keskendutakse õppimisele ja vähem ehk sellele, et inimesed saaksid võtta aega ning jõuksid kuuldud teemadesse rohkem süüvida. Kaarli koguduse kursus on pigem arutlev ja annab võimaluse kuuldu üle mõtteid vahetada ning neid üheskoos analüüsida.

Eelseisev kursus on teistsugune kui kõik senised. Leeritunnid toimuvad kolmapäeviti, laupäeviti ja pühapäeviti mõned korrad kuus. Kolmapäevased tunnid algavad kell 18.00 ja kestavad kuni 2 tundi. Laupäevased leeritunnid on ajaliselt pikemad ja osavõtt nendest on peaaegu et kohustuslik. Tunniga alustame kell 10 hommikul ja lõpetame kella 14–15 ajal pärastlõunal. Pühapäevastel leeritundidel saadakse aga kokku esimese jumalateenistuse lõppemise järel 1-1,5 tunniks.
Miks laupäevased leeritunnid on peaaegu et kohustuslikud ja ajaliselt nii pikad? Laupäevastes leeritundides käsitletakse ristiusule olulisi teemasid, nagu mis on usk ja keda / mida uskuda? Kes on Jumal ja kas Tema juhib inimese elu? Miks peaksime olema ristitud ja mis tähendus on ristiinimese elus armulaual? Kuidas õigesti ja hästi elada? Miks on maailmas kurjus ja kannatus? Mis saab pärast surma?, jms.
Üks põhjusi, miks laupäevased leeritunnid on pikemad, on kindlasti seegi, et üheskoos uut päeva värske olemisega alustades haarame me tervikut rohkem ja paremini kui teeksime seda nädalasises leeritunnis, millega alustame pärast seljataha jäänud pikka tööpäeva.
Lisandväärtus on seegi, et laupäevased leeritunnid ei möödu ainult niinimetatud “kuiva” loengut kuulates, vaid toimuvad pigem just vabamas õhkkonnas, kuhu lisaks olulistele teemadele mahuvad ka kohvipausid ja vabamas vormis mõttevahetused.

Leeritunnid toimuvad

K 04.04 kell 18 Leerikooli algus
L 07.04 kell 10 Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimel. Patt. Eetika
P 15.04 kell 12 Piibel

K 02.05 kell 18 Kirikulugu
L 05.05 kell 10 Usutunnistus, sakramendid
L 19.05 kell 10 Palve, õnnistet elu kristlasena
K 23.05 kell 18 Pühitsemised, õnnistamised

L 02.06 kell 10 Kokkuvõte, külaline
P 10.06 kell 12 Harjutus
P 17.06 kell 10 Leeriõnnistamine

Oled oodatud Kaarli koguduse kevadisse leerkooli!

Registreerimine ja lähemat informatsiooni leerikooli ajakava osas vaata Kaarli koguduse kodulehel kaarlikogudus.ee

Tere tulemast!

LEERIKURSUSELE OOTAVAD TEID koguduse õpetaja Jaak Aus abiõpetaja Kaisa Kirikal

Registreerimine

Scroll to Top