Tallinna praostkonna vaimulike palvekett. Mikk Leedjärv

Ristiinimesed, palvetagem! Ühispalves on jõud.

EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse õpetaja MIKK LEEDJÄRV:

„Issand on mu karjane, mul pole millestki puudust“ (Ps 23:1).

Issand Jeesus Kristus, Sina oled meie karjane ja juht. Juhi meid tänaselgi päevateel, et kõik, mida ette võtame, oleks kantud ikka usust ja armastusest ning aitaks ehitada Sinu taevast kuningriiki siin maa peal.

Jumal, me täname, et Sa oled andnud leevendust pandeemiale meie maal ja kogu maailmas ning jätkuvalt toetad ja õnnistad kõiki neid, kes teevad tööd viiruse ja haiguse ohjeldamiseks. Vii Sina, Issand, meid läbi sellest mureorust haljale aasale ja hingamisveele juhata meid. Sinu arm ja rahu olgu kõikide nende üle, keda oled Sa kutsunud igaviku rahuradadele, ning troost ja lohutus olgu kõikide nende üle, kes on pidanud hüvasti jätma oma armsatega.

Niisamuti palume tänasel veteranipäeval, Issand, Sind: olgu Sinu taevane valgus kõikide nende üle, kes on pidanud jätma oma elu võitluses kurjusega või kes on valusasti kannatama pidanud võitluses saadud vigastuste pärast.Sina, Issand, oled meie kõikide karjane ja hoidja!

„Käi mu ees, mu karjane, küll siis astun järele!“ (KLPR 317 1).

Aamen.