Uudised

Kristlaste ühtsuse palvenädal 2022. Palvus 21. jaanuaril kell 17 Tallinna Peeter-Pauli kirikus

Igal aastal 18.–25. jaanuaril kutsutakse kogu maailmas palvetama kristlaste ühtsuse eest. Alates 1966. aastast korraldavad seda palvet Kirikute Maailmanõukogu ja Rooma-Katoliku Kirik üheskoos.  Ühine palvus toimub 21. jaanuaril kell 17 Tallinna Peeter-Pauli kirikus. Teemakohase kõne peab meie koguduse õpetaja Jaak Aus. Nädala jooksul palvetatakse ka Eestimaa teistes kirikutes. Olete oodatud!  2022. aasta palvenädala teemad valmistasid …

Kristlaste ühtsuse palvenädal 2022. Palvus 21. jaanuaril kell 17 Tallinna Peeter-Pauli kirikus Loe edasi »

Muudatus 11. jaanuari muusikaõhtul

Lastekoor Raduga ja Pühtitsa kloostri nunnade koori esinemine on edasi lükatud! Muusikaõhtul esinevad: Ivo Posti – kontratenor, Leonora Palu – flööt, Virgo Veldi – saksofon, Allar Kaasik – tšello, Karolina Žukova – klaver, Piret Aidulo – orel. Festivalikvartett: Hans Christian Aavik, Liis-Helena Väljamäe, Johanna Vahermägi, Karret Sepp.

Liikmeannetus kodukoguduse toetuseks

Head koguduseliikmed! Suur tänu, et hoolite, peate oluliseks ja toetate oma kodukoguduse igapäevast tegevust ning olete teinud oma liikmeannetuse. Palume kõigil, kel liikmeannetus oma kodukoguduse toetuseks veel tegemata, see veel aasta lõpus teha. Tänu teie panusele toimuvad teenistused, talitused ja kontserdid soojas, valges, puhtas ja remonditud kirikus. Annetuse saab nüüd teha ka otse kodulehe kaudu …

Liikmeannetus kodukoguduse toetuseks Loe edasi »

“Püha öö” Kaarli koguduse segakoori esituses 1929. aastal .

25. detsembri Vikerraadio saates „Kuldrandevuu“ oli võimalik kuulata haruldast salvestust 1929. aastast: Kaarli koguduse segakoori esituses ja Mihkel Lüdigu juhatusel kõlas “Püha öö”. Mihkel Lüdig oli Kaarli koguduse organist aastasel 1918–1923 ja 1928–1932. Head kuulamist! “PÜHA ÖÖ”

Kiriku pühadest ja mälestuspäevadest. Süütalastepäev.

28. detsember on süütalastepäev, mil mälestatakse kõiki kuningas Heroodes Suure käsul Petlemmas ja selle lähiümbruses Jeesuse sündimise järel tapetud süütuid poeglapsi. Selle teoga soovis Heroodes ära hoida ettekuulutuse täitumist uue Juuda kuninga tulekust, kes võiks ta kukutada.

Kirikupühadest ja mälestuspäevadest. Apostel ja evangelist Johannese päev

Johannes oli üks Jeesuse jüngritest ning pärimuse järgi Johannese evangeeliumi ja Ilmutuseraamatu autor. Oma innuka meele poolest hüüti teda ja tema venda Jaakobust ka Kõuepoegadeks. Koos Peetruse ja Jaakobusega oli Johannes kristlaste algkoguduse üks tugisambaid. Samuti oli ta Efesose koguduse juht. Johannes oli teadaolevalt ainus 12st jüngrist, kes elas kõrge eani ja suri loomulikku surma.

Koguduse õpetaja Jaak Ausi soovid jõulupühadeks

Armsad Kaarli koguduse liikmed ja sõbrad! Ette valmistades käesoleva aasta jõulupühade jutluseid, olen peatunud teatud salmidel ja sõnadel Luuka ja Matteuse evangeeliumist. Luuka evangeeliumist köitis mind ingli tervitus: „Ärge kartke! Sest vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu, mis saab osaks kogu rahvale!“ (Lk 2:10) ja Matteuse evangeeliumist  ristimiskäsu osa, kus Jeesus ütleb: „Õpetades neid pidama …

Koguduse õpetaja Jaak Ausi soovid jõulupühadeks Loe edasi »

Kaarli lood. Intervjuu õpetaja Mihkel Kukega

Mihkel Kukk oli Tallinna Kaarli koguduse I pihtkonna õpetaja aastatel 1983–1992. Koguduse juubeliaasta lõpetuseks toome vaatajateni tema põnevad meenutused Kaarli koguduses töötamise ajast. Intervjueerib tänane koguduse õpetaja Jaak Aus.

Scroll to Top