Videoloengute sari „Kaarli lood“. Tiina-Mall Kreem. “See kirju sein”

VIDEOLOENGUTE SARI „KAARLI LOOD“ Tiina-Mall Kreem. “See kirju sein”

Kügelgeni altarimaalid.Kaarli kiriku kolmeosalise altarimaali autor on baltisaksa päritolu Sally von Kügelgen. Suurejooneline teos valmis 1889. aastal, vahetult enne kiriku ehitamise 25. aastapäeva, kui Kügelgen oli vaid 29-aastane, ent hea ettevalmistusega ja andekas noor kunstnik. Enda rahvuse ja nooruse tõttu pälvis ta paraku ka palju kriitikat – näiteks kirjutas kiriku endine ägedaloomuline vöörmünder Carl Romm 1890. aastal Johann Kölerile, kuidas tema arvates valminud töö “mitte keddagi wäärd ei ole” ja palub Kölerit uurida Gebhardilt, mida too “selle kirju seina kohta räägib”.

Järgmine videoloeng jõuab vaatajateni 29. juunil. Seal kõneleb Riho Saard Johann Köleri usulistest vaadetest eestipärasele kirikule.

Vootele Hansen “Kabelist kirikuni I” 06. aprill 2021

Vootele Hansen “Kabelist kirikuni II” 20. aprill 2021

Urmo Treisalt “Otto Hippius ja murrang kiriku ehituses” 4. mai 2021

Rutt Tänav “Kirikute ehitusmeister Gustav Beermann” 18. mai 2021

Hilkka Hiiop. Kunstniku käepuudutus. 01. juuni 2021

Piret Aidulo, Ruth Soosaar, Marika Kahar, Ene Üleoja. Sull’ olgu au. Organist-koorijuht Hella Tedder 100. 11. juuni 2021

Scroll to Top