Ülestõusmispühadel toitub meie süda rõõmust

Armsad koguduse liikmed ja sõbrad!

Pandeemia aastad tõid kaasa piirangud ning mõjutasid koguduse elu ja kooskäimist. Nii ei ole me viimasel kahel aastal saanud kristlaste kõige suuremal pühal, Jeesuse Ülestõusmispühal, koguneda kirikusse. 

Nüüd on meil taas selleks võimalus, et rännata läbi Jeesuse kannatusloo ülestõusmispüha hommikusse. See teeb rõõmu ja mis seal salata ka ootusärevaks.

Kahjuks on meie elus ärevust rohkem, kui me oleks osanud arvata. Kuigi koroona piirangud on maha võetud, ei ole viirus kadunud ja on teadmata, kuidas see meie elu tulevikus mõjutab. Ärevust ja kartust toob kaasa ka sõda Ukrainas. On küllalt neid, kes tajuvad tulevikku tumedana ja lootusetuse tunne puudutab paljusid.

Apostel Paulus kirjutab esimeses kirjas Tessalooniklastele, et lootus saab kaduda neil, või ei ole seda neil olnudki, kes ei usu Jeesuse ülestõusmist. Kannatanud ja surnuist ülestõusnud Kristus, annab meile lootuse, mida ei saa keegi meilt võtta. Usk Jumala armastusse kannab läbi raskete aegade iga inimese, kes püsib Temas, kes meile on elu kinkinud. Jumala Sõna, palved ja armulaud ei lase inimest lahutada Jumala armastusest ja röövida lootust tuleviku ees.

Suurel nädalal saame süveneda Jeesuse kannatustesse ja Ülestõusmispühadel toitub meie süda rõõmust, mille Jumala armastus meile kingib. Üheskoos kogudusena koguneme ja rõõmustame armastuse ja lootuse võidust. Palvetagem oma maa ja rahva eest, õiglase rahu eest maailmas ja oma lähedaste ning armsate eest. 

Tänan ka kõiki, kes ka keerulistel aegadel on koguduse eest palvetanud ja annetusi teinud. Selleks, et meie tegevus saaks jätkuda, vajame iga inimese palvet ja toetust. 

Soovin kõikidele õnnistatud vaikset nädalat ja rõõmsaid ülestõusmispühi.

Ootame teid kirikusse:

P 10. aprill 10:00 Missa, palmipuudepüha, leeripüha

kell 12:00 Missa, palmipuudepüha

kell 17:00 Kontsert. Bachi “Johannese Passioon”.

Collegium Musicale ja Klaaspärlimäng Sinfonietta A. Mustoneni juhatusel. Solistid: Marie Roos, Annely Leinberg, Anto Õnnis, Tõnis Kaumann ja Alvar Tiisler, organist Piret Aidulo. Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor, ETV tütarlastekoor ja Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoor. Piletitega.

E 11. aprill kell 13:00 Missa, Suure Nädala esmaspäev

T 12. aprill kell 17:30 Missa, Suure Nädala teisipäev

K 13. aprill kell 17:30 Missa, Suure Nädala kolmapäev

N 14. aprill kell 17:30 Missa, Suure Neljapäev

R 15. aprill kell 10:00 Jumalateenistus, Suur Reede

kell 15 Püha Risti austamine

L 16. aprill kell 16:00–18:00 Munade värvimine Kaarli koolimajas. Värvime mune endale ja kogudusele ühise ülestõusmispüha tähistamiseks. Munad palume ise kaasa võtta.        

   kell 22:00 Ülestõusmispüha missa

P 17. aprill kell 10:00 Missa, Kristuse ülestõusmispüha

Peale jumalateenistust jagame ühises teelauas kaasavõetud küpsetisi. Veeretame ja koksime mune.

E 18. aprill kell 13:00 Missa, 2. ülestõusmispüha

Õnnistussooviga

Koguduse õpetaja Jaak Aus

Scroll to Top