Jutlustekogu “Su palve viirok tõuseb taeva poole tänus”

2020. aasta advendiaja neljandal pühapäeval tähistab Tallinna Toompea Kaarli kogudus oma esimese kirikuhoone 350. ja praeguse pühakoja 150. pühitsemise aastapäeva.

Selleks puhuks ilmub Kaarli kogudust teeninud vaimulike jutlustekogu “Su palve viirok tõuseb taeva poole tänus. Kaarli kogudust aastatel 1863–2020 teeninud vaimulikud ja nende jutlused” (488 lk).

Jutlustekogu oma ülesehituselt annab võimaluse igaks kirikuaasta pühapäevaks ja kirikupühaks leida sobivat lugemisvara. Raamatusse on kogutud valik koguduse vaimulike jutlusi, mis on peetud nii Kaarli kirikus kui ka mujal Eestimaa kirikutes. Samuti saab lugeda proovijutlusi ning toonases ajakirjanduses ilmunud mõtisklusi, kõnesid ja luulet.

Lisaks leiab veel vaimulike eluloolisi andmeid, saab rohkem teada nende haridusteest ja teenistuskäigust, teistest ametitest ja kuulumisest erinevatesse seltsidesse ning organisatsioonidesse.

Raamat on illustreeritud rohke fotomaterjaliga.

Oleme alustanud kogumiku ettetellimisega.

Raamatu hind ettetellimise ja tasumise korral enne 10. detsembrit on Kaarli koguduse liikmele 20 eurot, mitte koguduseliikmele 23 eurot, ja 20. detsembrist alates on hind kõigile 25 eurot.

Oma soovist raamat ette tellida ja soodushinnaga soetada saab kuni 10. detsembrini e-postile kaisa.kirikal@kaarlikogudus.ee kirjutades.

Käesolev kogumik saab olema põnev teekond igale lugejale, kes soovib süüvida Kaarli kogudust teeninud vaimulike elukäikudesse, aga veelgi enam sellesse, kuidas Issand on saanud neid oma viinamäel sõna ja teenimisega kasutada ning eri paigus rakendada.

Jutlustekogu “Su palve viirok tõuseb taeva poole tänus”