Koguduse leerikool alustab 19. septembril

Kursus on pigem arutlev ja annab võimaluse kuuldu üle mõtteid vahetada ning neid üheskoos analüüsida.

Leeritunnid toimuvad kolmapäeviti, laupäeviti ja pühapäeviti mõned korrad kuus. Kolmapäevased tunnid algavad kell 18.00 ja kestavad kuni 2 tundi. Laupäevased leeritunnid on ajaliselt pikemad.

Tunniga alustame kell 10 hommikul ja lõpetame kella 14–15 ajal pärastlõunal. Pühapäevastel leeritundidel saadakse kokku esimese jumalateenistuse lõppemise järel 1–1,5 tunniks.

Laupäevastes leeritundides käsitletakse ristiusule olulisi teemasid, nagu mis on usk ja keda/mida uskuda? Kes on Jumal ja kas Tema juhib inimese elu? Miks peaksime olema ristitud ja mis tähendus on ristiinimese elus armulaual? Kuidas õigesti ja hästi elada? Miks on maailmas kurjus ja kannatus? Mis saab pärast surma?

Üks põhjusi, miks laupäevased leeritunnid on pikemad, on kindlasti seegi, et üheskoos uut päeva värske olemisega alustades haarame me tervikut rohkem ja paremini kui teeksime seda nädalasises leeritunnis, millega alustame pärast seljataha jäänud pikka tööpäeva.

Lisandväärtus on seegi, et laupäevased leeritunnid ei möödu ainult niinimetatud “kuiva” loengut kuulates, vaid toimuvad pigem just vabamas õhkkonnas, kuhu lisaks olulistele teemadele mahuvad ka kohvipausid ja vabamas vormis mõttevahetused.

K 19.09 Leerikooli algus
L 29.09 Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimel. Patt. Eetika
K 10.10 Piibel
L 20.10 Usutunnistus, sakramendid
K 24.10 Pühitsemised, õnnistamised
L 03.11 Palve, õnnistet elu kristlasena
K 14.11 Kirikulugu
L 24.11 Kokkuvõte, külaline
P 02.12 Harjutus
P 09.12 Leeriõnnistamine

Leeri võivad tulla kõik, kellel selleks soovi ja tahtmist,  ei pea olema eelnevalt ristitud ja kirikuga seotud. Julgustame leeritundidest vabakuulajana osa võtma ka neid, kel leerikool juba selja taga, aga soovivad teadmisi värskendada

Registreerimine

Scroll to Top