Tallinna praostkonna vaimulike palvekett. Toomas Paul

Ristiinimesed, palvetagem! Ühispalves on jõud.

EELK Tallinna Jaani koguduse korraline külalisõpetaja TOOMAS PAUL:

Issand Jeesus Kristus, ülestõusnud Õnnistegija! Me kiidame Sind, me kummardame Sind, me täname Sind, me ülistame Sind, meie Issand! Jumala Tall, kes kannad ära maailma patud, võta vastu meie palve! Kes Sa istud Isa paremal käel, halasta meie peale! Sest Sina oled Püha, Sina oled Issand Jeesus Kristus, Püha Vaimuga Jumala Isa austuses! Sina oled meie lootus siin ja alati!

Sina tunned meid ja tead, kui raske on raputada maha rutiin ning pühendada üks päev teiste hallis reas taevastele asjadele mõtlemisele. Kui raske on olla suletud koduseinte vahel, ära lõigatud õdede ja vendade osadusest! Kui väga tahaks Sind kummardada koos kaaskristlastega kirikus! Pikka aega oleme olnud inimlike kontaktideta ja me ei tea, kaua see veel kesta võiks. Nii vaevaline on olla üksi! Oleme vaid inimesed ning igatseme teise puudutust, käepigistust või kaisutust.

Issand Jeesus Kristus, Sina oled tõotanud olla iga päev omade juures aegade otsani! Me palume Sind: ole vaimus meie juures nii, et võiksime tänast pühapäeva pühitseda rõõmuga! Täida me süda oma imelise rahuga, mis on ülem kui me mõistus ja mis kasvab välja piiritust usaldusest Sinu vastu! Aamen.