Advendi aeg on ootuse aeg

Neil päevil tuli Ristija Johannes ja kuulutas Juuda kõrbes: „Parandage meelt, sest taevariik on lähedal!” Tema ongi see, kellest on räägitud prohvet Jesaja kaudu: „Hüüdja hääl on kõrbes: Valmistage Issandale tee, tehke tasaseks tema teerajad!” Mt 3:1-3

Advendi aeg on ootuse aeg, ettevalmistusaeg. Valmistume Jeesuse sündimise püha tähistamiseks, mida talvisel ajal ootame, sest jõulud toovad sel pimedal ajal meie südamesse rõõmu ja lootust.

Advendiaja 3. pühapäev on pühendatud Ristija Johannesele. Ta oli mees, kes sündis enne Jeesust ja teda on nimetatud ka „teevalmistajaks“ Jeesusele. Ta hoiatas ja kuulutas, et kohe-kohe on maailma tulemas keegi, kes muudab selles maailmas midagi. Kuigi Johannes ei teadnud täpselt, milles see muutus seisneb, oli ta kindel, et see muutus on kardinaalne, et see muudab maailma. Teame, et ta ei eksinud.

Johannese kui teevalmistaja roll ei olnud mitte teed paigata või ehitada, nagu see sõna võiks eeldada ja nagu seda ka tollases maailmas mõisteti. Johannes tuletas inimestele meelde, et nad on eemaldunud Jumalast, et omakasupüüdlikkus, ahnus, hoolimatus jne on viinud selleni, et muutus peab tulema. Paljud pöördusid ja lasid ennast ristida Jordani jões. Advendiaeg kutsub meid üles valmistuma ja enesesse vaatama: millised me oleme, kuidas oma elu elame üksikuna, pere keskel, ühiskonna liikmena. Advendiaeg kutsub meid oma elu korrastama ja parandama, leppima ja andeks andma, sest alles siis saab jõulurõõm täielikuks ja alles siis saab ka Jõululaps koha meie südames.

Õpetaja Jaak Aus

Scroll to Top